BARNIM SAGA

Świat się skończył. A przynajmniej świat jaki znamy. Nie było trąb anielskich, spadających bomb, epidemii ani inwazji z kosmosu. Banalny krach finansowy doprowadził do załamania się gospodarek i upadku norm społecznych. Teraz, trzydzieści lat po tych wydarzeniach, najlepiej radzą sobie ci, którzy nigdy od cywilizacji nie byli uzależnieni. Chłopi, rzemieślnicy, małe społeczności. Tyle że na nich najłatwiej żerować. I tu wkracza Barnim. Wagabunda i samotnik ciągnący za sobą bagaż własnych problemów musi stanąć na drodze sił, które chciałyby zdefiniować przyszłość ludzkości według własnych upodobań.
Cykl BARNIM pomyślany jest jako sześć powieści i kilka opowiadań.

Opublikowane:

BARNIM Kamienie

To pierwsze spotkanie z Barnimem. Opowiadanie poprzedza wydarzenia przedstawione w powieści BARNIM Ogień. Może być traktowane jako prequel albo niezależna historia.

BARNIM Ogień

Kiedy wśród położonych z dala od cywilizacji wzgórz płonie wieś, a jej mieszkańcy giną w niepokojących okolicznościach tajemniczy wędrowiec Barnim i jego spotkani na szlaku towarzysze postanawiają zaangażować się w wyjaśnienie zagadki. Pasmo wydarzeń niesie ich przez górskie uroczyska, opuszczone ruiny, miejsca zapomnianych i nadal żywych kultów, by znaleźć swój zaskakujący finał w największej osadzie w okolicy.

BARNIM Srebro

Wrak statku St Anna kusi skarbem. Czy młody Barnim jest gotów zapłacić cenę, jakiej wymagać będzie jego wydobycie? W tej walce woda nie jest jedynym przeciwnikiem…

BARNIM Jaja

Krótkie opowiadanie sławiące wartość odżywczą jaj i nie tylko…

BARNIM Woda

BARNIM Woda to kolejna odsłona przygód tytułowego samotnika i wagabundy. Tym razem zgadza się on pomóc mieszkańcom odizolowanej od świata osady odnaleźć odpowiedzi na temat ich przeszłości, niestety nie on jeden jest na ich tropie. Akcja nabiera tempa. To, co dotąd wydawało się proste i zrozumiałe, wikła się i komplikuje. Barnim musi stawić czoła nowym i starym wrogom, ale też własnym demonom, dowiadując się przy tym coraz więcej o wykuwającym się układzie sił w tej części odradzającego się świata.

BARNIM Zorza

Krótkie opowiadanie z dalekiej północy…

BARNIM Tartan

A jak Krach przetrwali Szkoci? Czy sączą whisky w swoich zamkach na wrzosowiskach, czy może, jak na swarliwych górali przystało, knują na potęgę?
Już wkrótce Barnim będzie miał okazję się przekonać na własnej skórze.

W przygotowaniu:

BARNIM Lód

Jego wrogowie to najlepsi z najlepszych. Na sojuszników nie może liczyć. W tej walce jest sam. Tak, jak lubi najbardziej.

Gra toczy się o rząd dusz. O możliwość zbudowania nowego świata na zgliszczach starego. Czy wobec realnego zagrożenia życia, jest miejsce na walkę o wolność?