Co tam u nas, czyli krótkie résumé :)

Projekt BarnimSaga się rozrasta i nabiera kształtów. Powoli, acz konsekwentnie Uniwersum rozkwita, tak jak wymarzył to sobie autor – Bernard Berg. Wydawnictwo TEGONO opublikowało już 2 historie opowiadające o losach Barnima, a dwie kolejne ukażą się jeszcze w te wakacje. Kamienie, Ogień oraz Srebro i Woda. I warto tu zaznaczyć, że wszystkie książki docelowo dostępne są/będą w trzech wersjach. Kamienie i Ogień już dzisiaj możecie przeczytać na ekranie czytnika lub telefonu, a także odsłuchać.

Właśnie dlatego, że projekt ma się dobrze i prace nad nim wciąż trwają, chcemy Wam dzisiaj nieco więcej o nim opowiedzieć. Pomysł na przygody Barnima, a może bardziej na zobrazowanie losów świata po kryzysie finansowym pojawił się w głowie Berga w 2015 roku. Powstał wstępny szkic i autor zaczął się zastanawiać nad tym, co tak na prawdę chciałby napisać i jak to osiągnąć. Z przemyśleń wyszła wizja stworzenia spójnego Uniwersum, na wzór Metro 33 Głuchowskiego, ale na przekór rynkowym trendom pozbawionego elementu fantastycznego, gdyż Berga przede wszystkim interesuje to, jak ludzie per se radziliby sobie w czasach po upadku cywilizacji, jaką znamy. Elementów pozaracjonalnych, takich, których ostatecznie nie udałoby się wyjaśnić „ludzkim skurwysy*stwem”, w realiach po Krachu nie uświadczysz. Wizją tą Bernard chciał początkowo zainteresować wydawnictwa komercyjne, ale skala projektu, jego złożoność i wymagania jakościowe zniechęciły duże podmioty. Bernard, jak zwykle, poszedł swoją drogą: zebrawszy wsparcie w postaci osób znających realia rynkowe, postanowił zaangażować (przyszłych) fanów.

W ten sposób projekt BarnimSaga, a konkretnie jego dwie pierwsze odsłony wylądowały na portalu crowdfundingowym polakpotrafi.pl, gdzie to Wy – czytelnicy mogliście zdecydować, czy jest to wizja warta rozwoju i Waszego wsparcia. Jak się domyślacie po wcześniejszych wynurzeniach, projekt został sfinansowany, a jego efekt wydany i czytany 🙂 Książki, wersje „e” i „audio” dystrybuowane są przez naszą stronę barnimsaga.com, ale także przez naszych partnerów – jak chociażby audioteka.pl. Od czasu wydania książki pojawiamy się także na różnych imprezach – między innymi targach książki i konwentach tematycznych. Mamy w planach dalej „bywać”, zachęcać do czytania i zgłębiania naszego Uniwersum. W najbliższym czasie będą trwały prace nad cyklem, który naświetli wydarzenia sprzed Barnima, tzn. jak doszło do Krachu i jak świat kształtował się zaraz po nim.

Jak widzicie – dzieje się 🙂 Pisanie książki to proces czasochłonny, tworzenie uniwersum to rzecz o wiele bardziej skomplikowana i wymagająca nie tylko pracy, ale także wsparcia zainteresowanych czytelników. Chcemy tworzyć dla Was, ale również z Wami. Na razie to Bernard jest głównym demiurgiem Uniwersum. Z czasem jednak chcemy by zapanowało wielobóstwo i by fani również mogli wpływać na historię, bo przecież historia się nie kończy.

Wszystkim, którzy dotrwali aż dotąd z serca dziękujemy! Już niebawem więcej wieści! A tymczasem korzystajcie z naszej letniej akcji – wyślijcie do nas wiadomość na facebooku – https://www.facebook.com/BarnimSaga , a w odpowiedzi otrzymacie darmowego audiobooka BARNIM Kamienie! Trzymajcie się i bądźcie czujni!

piatka-jasna-728x1030